Zamknij

Finowie mają nowego szkoleniowca. Ostatnio trenował Ryoyu Kobayashiego

24.04.2020 15:22
Antti Aalto
fot. Twitter

Janne Vaatainen wrócił do reprezentacji Finlandii. Były już trener Tsuchiya Home Ski Team, klubu m.in. Ryoyu Kobayashiego, objął kadrę fińskich skoczków w roli szkoleniowca. Na stanowisku zastąpił Lauriego Hakolę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Janne Vaatainen został głównym trenerem fińskiej kadry A w skokach narciarskich - poinformowała tamtejsza federacja. 45-latek pełnił już tę funkcję w latach 2008-10, a ostatnio pracował w Japonii jako klubowy szkoleniowiec m.in. Ryoyu Kobayashiego.

Janne Vaatainen nowym trenerem fińskich skoczków narciarskich

Dziesięć lat temu Vaatainen sfrustrowany problemami organizacyjnymi w ojczyźnie zrezygnował ze stanowiska i rozpoczął pracę w japońskim klubie Tsuchiya Home Ski Team. Jego barw broni także m.in. legendarny już Noriaki Kasai.

Na stanowisku Vaatainen zastąpił Lauriego Hakolę, który teraz będzie jego asystentem.

Fińskie skoki, będące kiedyś potęgą, od dłuższego czasu znajdują się w kryzysie. Ostatni medal w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym fiński przedstawiciel tej dyscypliny zdobył w 2007 roku.

W Pucharze Świata Fin na podium po raz ostatni stał 4 stycznia 2014 roku, kiedy jednoseryjny konkurs w Innsbrucku wygrał Anssi Kouivuranta.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP