Zamknij

Szczere wyznanie Janne Ahonena. "Znów mam problem z chorobą alkoholową"

26.01.2022 09:17
Janne Ahonen przyznaje: mam nawrót choroby alkoholowej
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Janne Ahonen przyznał, że po ośmiu latach abstynencji ma ponownie problemy z alkoholizmem. - Osiem lat udawało się nie pić, ale problem powrócił – przyznał stacji telewizyjnej YLE.

Janne Ahonen nie ukrywał, że nawrót choroby pojawił się u niego po tym, jak napił się alkoholu podczas spotkania ze znajomymi. - Jestem alkoholikiem na drodze do wyzdrowienia. Osiem lat udawało się nie pić alkoholu, ale spotkania wiosną ze znajomymi, kilka piw spowodowały, że problem powrócił – nie ukrywał fiński skoczek.

Opowiadając o swojej chorobie Ahonen wyznał, że zwróci się po profesjonalną pomoc. -Myślałem, że dorosłem, zmądrzałem, ale tak nie było. Natychmiast wpadłem w to z powrotem. Musiałem stłumić swoją dumę i szukać pomocy z zewnątrz – dodał.

Ahonen o upadku w Planicy: miałem w organizmie resztki alkoholu

Ahonen nie ukrywał, że w sukcesy, które odnosił na skoczni pozwalały mu chować swoją chorobę przed otoczeniem. Przypomniał m.in. wypadek na słoweńskiej Letalnicy w 2005 r., gdy nie ustał skoku na mamuciej skoczni, po tym jak wylądował na 240 metrze i uderzył plecami oraz głową w zeskok. Odmówił wówczas transportu do szpitala, by badania krwi nie ujawniły resztek alkoholu w organizmie.

Ahonen podczas ostatnich mistrzostw Finlandii zdobył brązowy medal. Skoczek wybiera się na igrzyska, które będzie komentował dla jednej z fińskich telewizji. 

RadioZET.pl/PAP/olga/ krys/