Zamknij

Jest stanowcza reakcja związku na nagrania Jana Ziobry! Będzie kolejne wideo?

Andreas Nicolaides
17.01.2018 17:04
Jan Ziobro
fot. East News

Polski Związek Narciarski stanowczo zareagował na nagrania Jana Ziobry, który publicznie oskarża związek i sztab trenerski o to, że był w kadrze dyskryminowany i wielu ludzi chciało go zniszczyć. Wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. To oznacza, że niebawem możemy spodziewać się kolejnego wideo od skoczka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Jan Ziobro ujawni dowody, o których mówił?

Liczba głosów:

PZN jasno podkreślił, że odczucia Jana Ziobry o dyskryminowaniu go są nieuzasadnione. W związku z zamieszaniem, jakie wywołał w mediach, i jego decyzji o zawieszeniu kariery skoczek został skreślony ze składu kadry narodowej. Związek otwarcie skrytykował też jego działania oświadczając, że "medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do igrzysk olimpijskich".

Ponadto członkowie sztabu szkoleniowego i dyrektor Adam Małysz otrzymali zalecenie, by publicznie nie komentować już tematu.

Oświadczenie PZN ws. Jana Ziobry:

Po zapoznaniu się z przebiegiem uczestnictwa oraz ze stanowiskiem sztabu szkoleniowego Kadry B oraz Dyrektora Adama Małysza, które dotyczyły publicznych wypowiedzi zawodnika Jana Ziobry, Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym. Warunków tych, w ocenie sztabu szkoleniowego, zawodnik nie spełniał. W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku. Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nie udzielanie wypowiedzi na ten temat.

Będą kolejne nagrania wideo?

Przypomnijmy, że Jan Ziobro opublikował w internecie już trzy materiały wideo, w których opowiada o tym, jak dyskryminowany był w kadrze skoczków narciarskich. W ostatnim zaatakował nawet Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" nie pozostał mu dłużny.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz także

W związku z reakcją Polskiego Związku Narciarskiego możemy spodziewać się kolejnych materiałów wideo od Jana Ziobry. Jak sam podkreślał, jak zacznie mówić, to "niektórym ludziom może zrobić się bardzo ciepło i nieprzyjemnie". Być może wreszcie do tego dojdzie lub okaże się, że były to tylko puste słowa.

RadioZET.pl/PZN/AN