Jan Ziobro zawiesił karierę: ludzie chcą mnie zniszczyć

Maciej Walasek
06.01.2018 10:00
Jan Ziobro zawiesił karierę: ludzie chcą mnie zniszczyć
fot. PAP/EPA

Jan Ziobro w krótkim filmiku zamieszczonym na Facebooku poinformował kibiców o zawieszeniu kariery. 26-latek nie szczędził mocnych słów i odsłonił wstrząsające kulisy kadry.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek Ziobro opublikował na portalu społecznościowym Facebook kilkuminutowy film, w którym ogłosił zawieszenie kariery.

Zobacz także

- Podjąłem decyzję o zawieszeniu kariery. To nie jest tak, że nie chcę skakać, ale kontynuacja kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć jako zawodnika – mówił skoczek. -  Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany, więc sytuacja wygląda beznadziejnie.

Zagłosuj

Czy Jan Ziobro powróci do skakania?

Liczba głosów:

Brązowy medalista drużynowy z Falun przytoczył skandaliczną historię, w której nie dostał powołania na zawody Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Titisee-Neustadt.

- Ostatnią sytuacją, która uświadomiła mi, jak bardzo chce się mnie zniszczyć jako zawodnika, był wybór ekipy na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Skakaliśmy na skoczni w Zakopanem, uzyskiwałem odległości w okolicach 122-126 metrów. Andrzej Stękała (Andrzej, nie mam nic do ciebie, nie odbierz tego źle) skakał w granicach 105-110 metrów. Ja nie dostałem powołania - tłumaczył Ziobro. - Są równi i równiejsi. To sytuacja tragiczna i skandaliczna.

W 2013 roku Ziobro zwyciężył podczas konkursu w Engelbergu. To jedyna wygrana skoczka w Pucharze Świata.

RadioZET.pl/mw