Zamknij

Jan Ziobro nie wyklucza powrotu do skoków narciarskich

23.09.2019 16:11
Jan Ziobro nie wyklucza powrotu do skoków narciarskich
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Jan Ziobro, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie w Falun 2015, po blisko dwóch latach od zawieszenia kariery nie wykluczył powrotu do sportu. Skoczek narciarski udzielił wywiadu Tomaszowy Kalembie z Onetu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W grudniu 2017 roku, kiedy kadra A przygotowywała się do Turnieju Czterech Skoczni, Ziobro został wysłany na zawody FIS Cupu do norweskiego Notodden. Niedługo po tych zawodach w emocjonalnym nagraniu opowiedział m.in. o niszczeniu go przez sztab szkoleniowy, w tym przez trenera Stefana Horngachera.

- To nie tak, że nie chcę skakać. Kontynuowanie kariery nie ma sensu, gdyż wielu ludzi, jako zawodnika, chce mnie zniszczyć. Jest szereg decyzji, które są skandaliczne. Od dłuższego czasu pod moje nogi rzucane są kłody. Na każdym kroku jestem pomijany, poniżany i traktowany gorzej niż tło. Moja sytuacja wygląda beznadziejnie - mówił rozżalony zawodnik.

Polski Związek Narciarski natychmiast wydał oświadczenie i wykreślił skoczka ze struktur kadr narodowych.

Jan Ziobro wróci do skakania?

W sobotę Jan Ziobro pojawił się na gali 100-lecia PZN i udzielił wywiadu, w którym nie wykluczył powrotu do skakania. Zastrzegł jednak, że od tamtych wydarzeń nie oddał ani jednej próby.

- Trudno jest mi powiedzieć, jakby to wyglądało, gdyby teraz wyszedł na skocznię. Nawet się nad tym nie zastanawiam. Nie wiem, co przyniesie czas. (...) Jeżeli wróciłbym do skakania, to pewnie pokażę się jeszcze w mistrzostwach Polski. Jeśli nie, to nie wiem, czy kiedyś jeszcze skoczę. Trudno jest przewidzieć, co przyniesie jutro - przyznał. - Oficjalnie nie zakończyłem jeszcze kariery. Teoretycznie wciąż jestem zawodnikiem - dodał.

Jan Ziobro - wyniki, sukcesy

Jan Ziobro w sezonie 2013/2014 wygrał konkurs w Engelbergu, a w kolejnych zawodach stanął na najniższym stopniu podium. Łącznie zgromadził 312punktów i zajął 25. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W 2015 roku wraz z Piotrem Żyłą, Klemensem Murańką i Kamilem Stochem wywalczył brążowy medal mistrzostw świata w Falun.

RadioZET.pl/Onet/skijumping.pl/KS