Zamknij

Jan Winkiel: "Kamil ma radość ze skoków, to pozytywny akcent"

11.01.2022 18:27
Kamil Stoch wystąpi w Zakopanem
fot. JAN WOITAS/AFP/East News

Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Michałem Korościelem w popołudniowym "Gościu Radia ZET" zdradził, jak na treningach prezentuje się wycofany z TCS Kamil Stoch. - Ma radość ze skoków, to pozytywny akcent - powiedział działacz.

Kamil Stoch na początku słabego w wykonaniu polskich skoczków sezonu Pucharu Świata 2021/2022 prezentował się co najmniej solidnie. Zajmował 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, w Klingenthal stanął na najniższym stopniu podium, ale potem zachorował na zapalenie zatok. Kiepsko było już w Engelbergu, a prawdziwa katastrofa nadeszła podczas 70. Turnieju Czterech Skoczni. Broniący tytułu 34-latek nie przebrnął kwalifikacji na Bergisel w Innsbrucku i został wycofany z dalszej rywalizacji w niemiecko-austriackim cyklu.

Przez tydzień trzykrotny mistrz olimpijski odpoczywał, miał zresetować głowę i odnaleźć w sobie radość skakania. W poniedziałek wrócił do treningów w Zakopanem - najpierw pod okiem asystenta Grzegorza Sobczyka, a następnie pierwszego trenera Michala Dolezala. Z polskiego obozu płyną same pozytywne wieści, dające nadzieję, że na igrzyskach olimpijskich w Pekinie będzie dobrze. Pierwszy po przerwie sprawdzian nadejdzie w weekend w Zakopanem. Stoch ma zostać zgłoszony do kwalifikacji.

Jan Winkiel o formie Kamila Stocha  

- Podglądałem treningi. Kamil ma radość ze skoków, to jest pierwszy pozytywny akcent. Podczas Turnieju Czterech Skoczni sprawiał wrażenie zmęczonego skokami. Kamil rozkręca się powoli. Ostatnie skoki treningowe były bardzo dobre - mówił Jan Winkiel w rozmowie z Michałem Korościele w "Gościu Radia ZET". -  Jest nadzieja, że forma naszych skoczków rośnie. Mam nadzieję, że ta optymalna forma podczas igrzysk będzie zbliżona do oczekiwań kibiców - dodał.

Sekretarz generalny zapewnił, że nie ma tematu zwolnienia czeskiego szkoleniowca, bo... nie ma na to czasu: - Do zimowych igrzysk olimpijskich planujemy tylko jedno posiedzenie zarządu, podczas którego będziemy akceptowali skład olimpijski. Nie mamy kiedy zwolnić trenera, nawet jeśli byśmy chcieli.

Relacja na żywo z kwalifikacji i konkursów w Zakopanem w dniach 14-16 stycznia na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl