Zamknij

Żyła zarobił krocie za złoty medal? To nic w porównaniu do pensji Lewandowskiego

02.03.2021 11:38
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA; Jan Huebner/Imago Sport and News/East News

Piotr Żyła zdobył w sobotę złoty medal mistrzostw świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Za zwycięstwo otrzymał około 115 tysięcy złotych. Dużo? To dokładnie tyle, ile Robert Lewandowski zarabia w... nieco ponad 10 godzin.

  • Piotr Żyła zajął w sobotę pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie
  • Polak odebrał złoty medal za zwycięstwo w poniedziałek. Tego dnia otrzymał również pokaźną nagrodę pieniężną
  • Żyła zainkasował za mundialowe złoto ok. 115 tysięcy złotych, co, chociaż wydaje się dużą sumą, blednie na tle pensji Roberta Lewandowskiego

Piotr Żyła zwyciężył w sobotę w konkursie indywidualnym na  mistrzostwach świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie i tym samym spełnił jedno ze swoich największych marzeń. 34-latek sięgał już po mundialowe złoto razem z drużyną w Lahti w 2017 roku, ale indywidualnie to zdecydowanie największy sukces w jego karierze.

Za zdobycie złotego medalu 34-letni skoczek zarobił premię w wysokości około 115 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, jak często narzekaliśmy na zbyt niskie zarobki zawodników uprawiających skoki narciarskie, to tym razem musimy przyznać, że ta kwota robi wrażenie. Wciąż jednak blednie na tle zarobków np. Roberta Lewandowskiego.

Ile Żyła zarobił za złoty medal MŚ? To nic na tle pensji Lewandowskiego

Najlepszych skoczków i piłkarzy dzieli przepaść, jeśli chodzi o pieniądze. Bayern Monachium płaci popularnemu "Lewemu" ok. 89 milionów zł rocznie, co daje ok. 7,4 mln zł za miesiąc, 1,9 mln zł za tydzień, 265 tysięcy zł za jeden dzień, a 11 tys. zł za godzinę.

Ile zatem Lewandowski potrzebuje czasy, by zarobić tyle, co Żyła za zdobycie mistrzostwa świata? Najlepszy piłkarz świata inkasuje takie pieniądze w zaledwie nieco ponad 10 godzin.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl