Zamknij

Ile Piotr Żyła zarobił za zdobycie złotego medalu na MŚ w Oberstdorfie?

28.02.2021 12:33
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła został w sobotę w Oberstdorfie mistrzem świata na normalnej skoczni. Tego dnia skoczek z Cieszyna wywalczył nie tylko znakomity wynik sportowy, ale również zapewnił sobie pokaźny zastrzyk gotówki. Za zwycięstwo otrzymał ponad 115 tysięcy złotych.

  • Piotr Żyła zajął w sobotę w Oberstdorfie pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym
  • Polak za zdobycie złotego medalu zarobił istne krocie, bo aż ponad 115 tysięcy złotych
  • Niemało zgarnął także Dawid Kubacki - 17 tys. zł

Piotr Żyła sięgnął w sobotę w Oberstdorfie po złoty medal mistrzostw świata na skoczni normalnej. Mało kto wskazywał 34-latka jako faworyta konkursu, jednak ten znakomitym skokiem w pierwszej serii uciekł reszcie stawki, a w drugiej potwierdził swoją fenomenalną dyspozycję, zwyciężając różnicą 3,6 punktu nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Brązowy medal przypadł Słoweńcowi Anze Laniskowi.

Żyła osiągnął w konkursie na skoczni normalnej nie tylko gigantyczny sukces sportowy, ale również zarobił sporą sumę pieniędzy. 34-latek otrzymał za zwycięstwo 28 tysięcy franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje ponad 115 tys. złotych.

Ile Piotr Żyła zarobił za zdobycie złotego medalu MŚ w Oberstdorfie?

Niemało zgarnął również  Dawid Kubacki, który za piąte miejsce na MŚ wzbogacił się o 4,2 tysiąca franków, co daje przeszło 17 tys. zł.

Już w niedzielę czekają nas kolejne zmagania skoczków narciarskich na MŚ w Oberstdorfie. O godzinie 17:00 miejsce będzie miał konkurs drużyn mieszanych, w którym Polskę reprezentować będą Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz. Śledź relację na żywo oraz wyniki live online ze skoków w Oberstdorfie na sport.radiozet.pl

RadioZET.pl