Therese Johaug straciła najbliższą przyjaciółkę. Ida Eide nie żyje

Krzysztof Sobczak
04.09.2018 19:03
Ida Eide (po lewej) i Therese Johaug (po prawej)
fot. Instagram/Ida Eide

Nie żyje Ida Eide, biegaczka narciarska i jedna z najbliższych przyjaciółek Therese Johaug. Miała 30 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tragedii doszło 1 września podczas biegu na 10 km w mieście Jessheim. Norweskie media informują, że 30-latka zeszła z trasy na trzecim kilometrze. Została znaleziona nieprzytomna przez jednego z kibiców, a po przewiezieniu do szpitala zmarła. Powodem zgonu było zatrzymanie akcji serca.

- To niewiarygodne. Nie możemy w to uwierzyć. Jesteśmy myślami z całą rodziną i partnerem Idy - powiedziała Ingvild Flugstad Oestberg, która wraz z całą kadrą przebywa na zgrupowaniu w Livigno. W drużynie narodowej jest siostra Idy, Mari, która natychmiast opuściła Włochy i wróciła do kraju.

Ida Eide była dobrze zapowiadającą się juniorką, ale nigdy nie wzięła udziału w zawodach Pucharu Świata. Prywatnie była bliską przyjaciółką Therese Johaug - w czerwcu wspólnie świętowały 30. urodziny. To ona wspierała Johaug w najtrudniejszych dla niej chwilach, po zawieszeniu za stosowanie dopingu.

Skofterud nie żyje

To kolejna tragedia z norweskim sporcie na przestrzeni dwóch miesięcy. Pod koniec lipca w wypadku na skuterze wodnym zginęła mistrzyni olimpijska w sztafecie Vibeke Skofterud.

RadioZET.pl/NRK/KS