Horngacher oficjalnie przedłużył umowę. Awans Maciusiaka

Krzysztof Sobczak
29.03.2018 20:07
Klemens Murańka
fot. EastNews

Maciej Maciusiak zostanie trenerem kadry B skoków narciarskich - poinformował w czwartek Polski Związek Narciarski. W poprzednim sezonie 36-letni szkoleniowiec prowadził kadrę juniorów. Na stanowisku zastąpi Czecha Radka Żidka. Jednocześnie nową umowę podpisał Stefan Horngacher.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wyniki kadry B od dłuższego czasu są rysą na wizerunku polskich skoków narciarskich. Przed sezonem 2017/18 w roli trenera zaplecza Roberta Mateję zastąpił Żidek. Oczekiwano, że Czech wprowadzi więcej dyscypliny, ale konkretnych efektów jego praca nie przyniosła. Doszło nawet do sytuacji, że podczas styczniowego Pucharu Świata w Zakopanem Polska wystawiła o jednego zawodnika mniej niż miała prawo, bo po prostu nie było kogo.

Zobacz także

Zawodnicy z kadry B spisywali się tak słabo, że lepsi od nich okazywali się nawet juniorzy prowadzeni przez Maciusiaka. Najlepszym z nich był Tomasz Pilch. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza odniósł dwa zwycięstwa w Pucharze Kontynentalnym, a raz był drugi. Zajął także czwarte miejsce w mistrzostwach świata juniorów.

Teraz juniorów prowadził będzie jeden z dotychczasowych asystentów Maciusiaka - Wojciech Topór. Ostatecznie obie zmiany mają zostać zatwierdzone 17 kwietnia podczas posiedzenia zarządu PZN.

Horngacher przedłużył kontrakt

W czwartek oficjalnie roczne przedłużenie umowy podpisał trenujący kadrę A Austriak Stefan Horngacher. To właśnie on i pełniący funkcję dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej Małysz wnioskowali o powierzenie kadry B Maciusiakowi, a juniorów Toporowi.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Najlepsze skoczkinie narciarskie świata wystartują w Polsce

Wysoka cena sukcesu Kamila Stocha. "Brakuje mi żony"

RadioZET.pl/PAP/KS