Małysz po rozmowie z Horngacherem: "Dostał konkretną ofertę od Niemców"

Andreas Nicolaides
02.03.2019 15:03
Stefan Horngacher
fot. PAP/EPA

Trener polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher nie podejmie decyzji odnośnie swojej przyszłości przed zakończeniem mistrzostw świata w Seefeld. "Dostał teraz konkretną propozycję od Niemców i musi ją na spokojnie przemyśleć" - przekazał dziennikarzom Adam Małysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W marcu ubiegłego roku Horngacher ku zaskoczeniu Polskiego Związku Narciarskiego zgodził się jedynie na roczną umowę. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy tygodnie, a wciąż nie wiadomo, czy austriacki szkoleniowiec zostanie z biało-czerwonymi na dłużej.

W styczniu decyzję o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Niemiec potwierdził Werner Schuster i Niemcy przyznali, że najchętniej w roli jego następcy widzieliby Horngachera.

Kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw prezes PZN Apoloniusz Tajner w rozmowie z PAP podkreślił, że złożył Horngacherowi bardzo dobrą ofertę, a decyzji spodziewa się pod koniec zmagań z Seefeld. Teraz wiadomo, że ten trwający już wiele tygodni serial "Czy Horngacher z nami zostanie?" jeszcze się przedłuży.

Horngacher w sobotę nie ogłosi decyzji

- Rozmawiałem z trenerem, powiedział, że wcześniej była to propozycja, teraz dostał konkretną ofertę od Niemców i że musi to dobrze przemyśleć i poukładać sobie na spokojnie po mistrzostwach, więc nie da odpowiedzi teraz - przekazał dziennikarzom Małysz, który jest dyrektorem ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Horngacher prowadzi polską kadrę od 2016 roku. Pod jego wodzą biało-czerwoni dwa lata temu w Lahti zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie. W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Stoch, a drużynowo z kolegami cieszył się z brązowego. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. W piątek w Seefeld natomiast na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

RadioZET.pl/PAP/AN