Zamknij

Horngacher zabrał głos ws. przyszłości: Trzeba kierować się rozumem, nie sercem

Andreas Nicolaides
03.03.2019 10:47
Stefan Horngacher
fot. PAP/EPA

Trener Stefan Horngacher po zakończeniu sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich najprawdopodobniej pożegna się z polską kadrą. Austriak przyznał, że rozważa "bardzo dobrą" ofertę reprezentacji Niemiec.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Dla mnie to jasne, że to naprawdę, naprawdę bardzo dobra oferta. Mieszkam w Niemczech, tam żyje moja rodzina... Muszę myśleć o przyszłości. Czasem musisz podejmować decyzje głową, a nie sercem. Zobaczymy... Najpierw muszę porozmawiać z nimi - powiedział w rozmowie z TVP.

Jak przekazał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Horngacher podejmie i ogłosi decyzję przed zawodami w Planicy, a więc do 22 marca.

Sukcesy polskich skoczków za Horngachera

Wszystko wskazuje więc na to, że Austriak po trzech latach pożegna się z biało-czerwonymi. Pod jego wodzą reprezentacja Polski zdobyła złoty medal MŚ, brązowy medal IO i brązowy medal MŚ w lotach, triumfowała też w Pucharze Narodów. Do tego doszły indywidualne sukcesy Kamila Stocha (dwa Turnieje Czterech Skoczni, złoto IO, Puchar Świata), Dawida Kubackiego (złoto MŚ) czy Piotra Żyły (brąz MŚ).

RadioZET.pl/AN