Zamknij

Hokeistka karmiła dziecko piersią w przerwie meczu. Jej zdjęcie obiegło cały świat

Krzysztof Sobczak
03.04.2018 13:10
Serah Small z córką Ellie
fot. Twitter

Kanadyjska hokeistka Serah Small w przerwie jednego z ostatnich meczów, w szatni, nakarmiła piersią swoją 8-tygodniową córkę Ellie. Jej zdjęcie jest szeroko komentowane przez światowe media, a także przez kibiców oraz młode mamy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karmienie piersią w miejscach publicznych wywołuje spore kontrowersje także w naszym kraju. Kilkanaście miesięcy temu głośno było o procesie, jaki matka wytoczyła jednej z sopockich restauracji. Kobieta została poproszona o opuszczenie sali i nakarmienie dziecka w... toalecie.

Zobacz także

Serah Small karmiła w szatni

Hokeistka Serah Small występująca w jednej z amatorskich drużyn w kanadyjskiej prowincji Alberta opublikowała w sieci zdjęcie, na którym widać, jak karmi dziecko w szatni w przerwie jednego ze spotkań. Kobieta jest do połowy roznegliżowana, na rękach trzyma 8-tygodniową córkę, a jej koleżanki - jak można wywnioskować z fotografii - dają jej czas na wykonanie tej czynności.

Dlaczego Serah, która prywatnie jest nauczycielką, zdecydowała się podzielić tym zdjęciem?

- Jedynym sposobem na normalizację karmienia piersią jest pokazanie, że można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie - napisała Small na Facebooku. Hokeistka przyznała, że bardzo bała się opublikować tę fotografię, gdyż przez wielu "nagie piersi wciąż są tylko obiektem seksualnym".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Bycie mamą jest absolutnie niesamowite i bardzo się cieszę, że cały czas mogę robić to, czego moje dziecko wciąż potrzebuje - dodała.

Hokeistka podziękowała również wszystkim za bardzo pozytywne komentarze, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych. Wyraziła nadzieję, że kiedyś karmienie piersią nie będzie postrzegane jako czynność seksualna, ale stanie się czymś normalnym.

RadioZET.pl/Sports Illustrated/People/KS