Zamknij

Historyczny sukces Dawida Kubackiego. Zrównał się z Adamem Małyszem

Maciej Walasek
25.09.2022 15:13

Dawid Kubacki znokautował rywali w niedzielnym konkursie Letniego GP w Hinzenbach. Polak nie tylko miał prawie 20 punktów przewagi nad drugim Anze Laniskiem, ale jednocześnie wyrównał rekord Adama Małysza pod względem triumfów cyklu.

Dawid Kubacki
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Dawid Kubacki zaprezentował kapitalną formę w Hinzenbach. Polak już w pierwszej serii konkursowej poleciał najdalej na odległość 94 metrów. W drugiej serii potwierdził genialną dyspozycję, uzyskując 93,5 metra.

Mistrz świata z Seefeld miał łącznie 19,4 punktu przewagi nad drugim Anze Laniskiem. Na najniższym stopniu podium uplasował się Manuel Fettner, który przegrał ze Słoweńcem o 0,2 punktu. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch biało-czerwonych: ósme miejsce zajął Paweł Wąsek (92 i 87 metrów), a tuż za nim sklasyfikowany został Kacper Juroszek (88 i 90 metrów).

Dawid Kubacki wyrównał rekord Małysza w Letnim GP

To była 13. wygrana Dawida Kubackiego w konkursach Letniego GP. Tym samym skoczek zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Adamem Małyszem i Gregorem Schlierenzauerem, którzy także odnieśli 13 zwycięstw w tym cyklu. O jeden triumf mniej ma Kamil Stoch.

Dodatkowo Kubacki jest o krok od wygrania całego Letniego GP w tym sezonie. Zawodnik z Nowego Targu ma 70 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad drugim Manuelem Fettnerem. Wystarczy, że w czasie ostatnich zmagań w Klingenthal Kubacki zajmie ósme miejsce, aby przypieczętować wygraną.

loader

RadioZET.pl