Zamknij

Historyczny moment w Seefeld, Stoch i Kubacki odebrali medale [WIDEO]

Andreas Nicolaides
03.03.2019 09:58
Dawid Kubacki
fot. Twitter

Dawid Kubacki odebrał złoty, a Kamil Stoch srebrny medal wywalczony w piątkowym konkursie narciarskich mistrzostw świata na skoczni normalnej w Seefeld. "Cały zespół na to ciężko pracował" - podkreślił Kubacki, dla którego to największy sukces w karierze.

- Nie jestem wylewnym człowiekiem, ale te emocje gdzieś tam we mnie są. Na pewno dużo radości. Na podium łezka w oku może się zakręciła, ale nie wyleciała - zdradził Kubacki.

Medale biało-czerwoni odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera.

MŚ w Seefeld: ceremonia medalowa [WIDEO]

- Ja tutaj stoję teraz z medalem, ale ciężko pracował na niego cały zespół. O nich też warto pamiętać, bo mnóstwo pracy i serca wkładają w to, żebyśmy się mogli prezentować na skoczni z jak najlepszej strony - dodał.

Po raz pierwszy w historii narciarskich mistrzostw świata dwóch Polaków stanęło na podium w jednej konkurencji indywidualnej.

Dwa lata temu w Lahti Kubacki razem ze Stochem, Maciejem Kotem i Piotrem Żyłą wywalczyli pierwszy w historii złoty medal w konkursie drużynowym.

- Emocji zawsze jest bardzo dużo, ale sukces indywidualny smakuje jednak wyjątkowo. Długo na niego pracowałem i mogę być z siebie dumny - przyznał Kubacki.

MŚ w Seefeld: Historyczny sukces Polaków

- Nigdy na takiej imprezie nie słuchałem hymnu stojąc obok kolegi, kiedy ten hymn był grany dla niego. Dawid sobie na to wszystko zasłużył - dodał Stoch.

Lista jego sukcesów jest znacznie dłuższa, ale przyznał, że zawsze ma się ochotę na kolejne laury.

- To się chyba nie może znudzić. Zawsze wejście na podium daje mi dużo dobrej energii. Szczerze mówiąc czuję ją nawet, gdy jestem czwarty, piąty lub szósty, bo wtedy również jesteśmy dekorowani przed ludźmi. To po prostu wielka nagroda za czas wyrzeczeń, za wysiłek - zaznaczył trzykrotny mistrz olimpijski.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN