Zamknij

Heinz Kuttin w ostatniej chwili wycofał się z prowadzenia Francji. Poszło o pieniądze

08.05.2020 19:08
Heinz Kuttin nie będzie trenerem Francji
fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Heinz Kuttin, który w poniedziałek został ogłoszony trenerem francuskich skoczków narciarskich, nie obejmie tamtej kadry. Austriak wycofał się po otrzymaniu atrakcyjniejszej oferty, której szczegóły nie są jednak znane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Mieliśmy ustną umowę od 12 kwietnia i czekaliśmy na odesłanie przez Kuttina podpisanych dokumentów. Zadzwonił w środę wieczorem i poinformował, że się wycofuje. Powiedział, że jest mu przykro, ale dostał ofertę, której nie mógł odrzucić. Jesteśmy w szoku i czujemy się trochę zdradzeni - powiedział gazecie "L'Equipe" dyrektor sportowy we francuskiej federacji narciarskiej Jerome Laheurte.

Kuttin był szkoleniowcem polskich skoczków w latach 2004-06, a od 2014 do 2018 roku prowadził austriacką reprezentację. Ostatnio pracował z kobiecą kadrą Chin.

W minionym sezonie Pucharu Świata żaden z francuskich zawodników nawet raz nie przebrnął kwalifikacji do konkursu. Ostatnim, który zdołał zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej był nieco ponad dwa lata temu 19-letni obecnie Jonathan Learoyd.

Heinz Kuttin szkoleniowcem polskich skoczków był w latach 2004-2006, a od 2014 do 2018 roku prowadził austriacką reprezentację.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP