Zamknij

Hannawald z uznaniem o Stochu: On może powtórzyć mój wyczyn

Krzysztof Sobczak
03.01.2018 12:57
Sven Hannawald
fot. Facebook/Sven Hannawald

Kamil Stoch wygrał dwa pierwsze konkursy 66. Turnieju Czterech Skoczni i jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu Svena Hannawalda, który jako jedyny wygrał na wszystkich czterech obiektach. Niemiec przyznał, że czuje się zagrożony przez Polaka.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra konkurs w Innsbrucku?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Hanni" w wielkim stylu zwyciężył w TCS w sezonie 2001/2002. Niemiec był klasą samą dla siebie i w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen stawał na najwyższym stopniu podium. Takim wyczynem nie mógł pochwalić się nikt przed nim, nie dokonał tego także nikt po nim. W tym roku może się to zmienić, bo Kamil Stoch wygrał dwa konkursy i jego dyspozycja cały czas idzie w górę.

Zobacz także

Z uznaniem o dwukrotnym mistrzu olimpijskich z Soczi wypowiedział się dla Eurosportu sam Hannawald.

- Kamil w obecnej formie jest w stanie powtórzyć mój wyczyn, ale ja sam wiem, jakie to jest trudne - ocenił Niemiec. - Osobiście wolałbym, żeby ta sprawa się rozstrzygnęła w Garmisch, bo chciałbym pozostać tym jedynym. Teraz trochę się obawiam, ale jeśli Kamilowi się uda, to na pewno na to zasłużył. To wybitny zawodnik - powiedział wielki rywal Adama Małysza.

Hannawald nie chce dzielić się z nikim swoim osiągnięciem i postanowił dodatkowo zmotywować rywali Stocha.

- Ze swojej strony mogę zapewnić, że temu, kto go pokona w Innsbrucku lub Bischofshofen postawię dobrego drinka albo piwo jak woli - zażartował Niemiec.

Po dwóch konkursach 66. TCS Kamil Stoch prowadzi przed Richardem Freitagiem i Dawidem Kubackim. Trzecie zawody odbędą się 4 stycznia w Innsbrucku. Dwa dni później zakończenie cyklu w Bischofshofen.

RadioZET.pl/Onet/PAP/KS