Zamknij

Halvor Egner Granerud zdyskwalifikowany w Rasnovie

19.02.2021 16:07
Halvor Egner Granerud został zdyskwalifikowany w Rasnovie
fot. PAP/EPA

Halvor Egner Granerud, który pierwotnie wygrał konkurs Pucharu Świata na skoczni normalnej w Rasnovie, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. W tej sytuacji na najwyższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi, a wraz z nim Kamil Stoch i Karl Geiger.

Halvor Egner Granerud z niewielką przewagą wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i cieszył się z 12. w tym sezonie zwycięstwa. Jego radość nie trwała jednak długo, bowiem Norweg nie przeszedł kontroli sprzętu i został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Wcześniej podobny los spotkał wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Markusa Eisenbichlera.

Na dyskwalifikacji Graneruda najbardziej skorzystał Karl Geiger, który dzięki temu wskoczył na 3. miejsce podium. Awans o jedną lokatę zanotowali też inni punktujący Polacy, w tym 2. Kamil Stoch i 4. ostatecznie Dawid Kubacki. Ten ostatni stracił do Niemca 0.1 pkt.

Skoki w Rasnovie: WYNIKI konkursu indywidualnego

Na 5. pozycji uplasował się Piotr Żyła, 16. był Klemens Murańka, 19. Jakub Wolny i 22. Andrzej Stękała, który na normalnym obiekcie wyraźnie czuł się nieswojo.

W sobotę w Rasnovie odbędzie się pierwszy w tym sezonie konkursu mieszany z udziałem reprezentacji Polski.

RadioZET.pl