Zamknij

Granerud zawiedziony po pierwszych konkursach. "Moje skoki nie były najlepsze"

01.03.2021 22:37
Granerud zawiedziony po pierwszych konkursach. "Moje skoki nie były najlepsze"
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Halvor Egner Granerud, jeden z faworytów tegorocznych mistrzostw świata i lider Pucharu Świata stwierdził, że póki co zawody w Oberstdorfie są dla niego porażką.
- Już nie mogę się doczekać piątkowego latania – zdradził Norweg. Skoczek zajął czwarte miejsce w konkursie na skoczni normalnej i zdobył srebrny medalu w konkursie mieszanym. 

  • Granerud był czwarty na skoczni normalnej. W drugiej serii awansował o 12 miejsc, bo pierwszą skończył dopiero na 16 miejscu
  • Popełnia błędy psujące skoki, a na tego rodzaju obiekcie marginesy są bardzo małe – podkreślił Alexander Stoeckl, trener Norwegów
  • Konkurs na dużej skoczni w Oberstdorfie już w piątek. Zawody rozpoczną się o godz. 17

Halvor Egner Granerud po zawodach w Oberstdorfie był wyraźnie rozczarowany. Nie tylko tym, że zajął 4. miejsce. Norweg w ogóle nie liczył się w walce o medale, a większość obserwatorów jeszcze przed konkursem był umieszczany na podium. - Halvor, jak się okazało, jest jednak tylko człowiekiem, popełnia błędy i nie ma, jak się wydawało nam wcześniej, nerwów ze stali- podkreślił kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen.

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl stwierdził z kolei, że skocznia normalna wyraźnie nie pasuje jego podopiecznemu. - Popełnia błędy psujące skoki, a na tego rodzaju obiekcie marginesy są bardzo małe. To na dużych skoczniach Halvor świetnie się czuje i już pokazał, że umie dobrze latać i wygrywać - podkreślił.

Granerud: "nie mogę się doczekać. Wiem, że mogę wygrać"

- Już nie mogę się doczekać konkursu w piątek i powrotu do wielkiego latania - przyznał Granerud na antenie kanału telewizji NRK. Wiem, że mogliśmy wygrać, ale moje skoki nie były najlepsze, więc jak tu cieszyć się z drugiego miejsca - powiedział skoczek po konkursie mieszanym, w którym Norwegia zajęła drugie miejsce.

Zdaniem wielu mediów, powodem słabej dyspozycji lidera Pucharu Świata w tych mistrzostwach może być psychiczna presja i brak doświadczenia, dzięki któremu to dziesięć lat starszy Piotr Żyła zdobył złoty medal na skoczni normalnej.

RadioZET.pl/PAP