Zamknij

Halvor Egner Granerud z przedłużoną izolacją. Koniec sezonu dla Norwega?

13.03.2021 09:14
Halvor Egner Granerud
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Halvor Egner Granerud wciąż znajduje się w Oberstdorfie, gdzie przebywa w izolacji po zarażeniu się koronawirusem. Norweskiemu skoczkowi przedłużono kwarantannę z dziesięciu do 14 dni.

Halvor Egner Granerud uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w czasie mistrzostw świata w Oberstdorfie. Zgodnie z przepisami na lidera Pucharu Świata została nałożona dziesięciodniowa kwarantanna. Chociaż termin izolacji mija, został on wydłużony o kolejne cztery dni.

- To wszystko przez to, że jestem zakażony brytyjskim wariantem. Gdyby nie to, teraz byłbym wolny – przyznał Granerud w wywiadzie dla portalu nettavisen.no.

W związku z tym 24-latek wróci do Norwegii dopiero w przyszłym tygodniu, ale to nie koniec problemów zawodnika. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w jego kraju, po powrocie do ojczyzny, skoczek będzie musiał udać się na kolejną dziesięciodniową kwarantannę, która może zostać skrócona do siedmiu dni. Mimo że wcześniej każdy ozdrowieniec mógł wjechać do Norwegii, będąc zwolniony z izolacji, jak podkreśla nettavisen.no, nawet ta reguła w ostatnim czasie uległa zmianie.

Halvor Egner Granerud z przedłużoną kwarantanną

Pogorszył się stan zdrowia Graneruda. "Pojawiły się mdłości i gorączka"

- Nie wiem, czy jest to konieczne z punktu widzenia kontroli zakażeń, ale jeśli takie są zasady, to będę ich przestrzegał – dodał Granerud.

Wszystkie te dodatkowe dni kwarantanny  mogą oznaczać koniec sezonu dla lidera PŚ. Ostatnie konkursy zaplanowano w Planicy, gdzie rywalizacja potrwa od 25 do 28 marca. Chociaż sam norweski skoczek przekonywał, że weźmie udział w lotach tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie miał odpowiednią ilość czasu na przygotowanie się, jego szanse na pojechanie do Słowenii automatycznie zmalały.

RadioZET.pl