Zamknij

Halvor Egner Granerud w składzie Norwegów na konkursy w Planicy

22.03.2021 16:26
Halvor Egner Granerud
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Halvor Egner Granerud znalazł się w składzie Norwegów na zakończenie sezonu PŚ w Planicy. W poniedziałek listę skoczków na zawody w Słowenii podał Alexander Stoeckl.

Halvor Egner Granerud po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny w Oberstdorfie po powrocie do Norwegii trenował przez kilka dni w Trondheim. Jak sam zapowiedział, chce w dobrym stylu zakończyć zimowy sezon Pucharu Świata.

- Czuję, że dalej jestem w wysokiej formie i przymusowa izolacja jakby mi nawet pomogła. W Planicy zamierzam dać z siebie wszystko, aby zakończyć sezon z klasą - powiedział Granerud.

Halvor Egner Granerud wystartuje w Planicy

Alexander Stoeckl do norweskiej kadry powołał też rewelację Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, Benjamina Oestvolda, który w serii treningowej uzyskał odległość 150 metrów, ustanawiając nieoficjalny rekord Wielkiej Krokwi. Oestvold nie ukrywał dumy z powołania.

- Jeszcze nigdy nie skakałem na skoczniach mamucich. Start w Planicy będzie pierwszym na tak dużym obiekcie i jest to dla mnie nieco surrealistyczne - powiedział 20-latek.

Poza nimi na finałowych zawodach PŚ w Planicy Norwegię reprezentować będą: Johann Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande.

RadioZET.pl/PAP