Zamknij

Granerud zakażony koronawirusem. Wiemy, co z resztą norweskich skoczków

03.03.2021 12:02
Reprezentacja Norwegii skoczków narciarskich
fot. AP/Associated Press/East News

Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem. Obecny lider Pucharu Świata w skokach narciarskich musiał w związku z tym zostać usunięty z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Reszta norweskich skoczków może jednak czuć się bezpieczna.

  • Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem
  • Dyrektor norweskiej kadry potwierdził już, że skoczek zakończył swój udział w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym 2021 w Oberstdorfie
  • Dodał, że pozostali zawodnicy nie są zarażeni i będą mogli przystąpić do zbliżających się konkursów bez żadnych komplikacji

Halvor Egner Granerud zakażony koronawirusem to informacja, która obiegła świat w środę rano. Dyrektor norweskiej kadry, Clas Brede Brathen potwierdził już, że 24-letni skoczek z Oslo będzie musiał zostać wykluczony z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym 2021 w Oberstdorfie, co oznacza, że nie zdobędzie on pierwszego w swojej karierze indywidualnego medalu MŚ. Na skoczni normalnej Granerud zajął bowiem pechowe, czwarte miejsce.

Jak poinformował portal vg.no, do izolacji, oprócz skoczka, trafił jeszcze jedynie rzecznik reprezentacji, Steinar Bjerkmann. Obaj panowie przebywali ze sobą wspólnie w jednym pomieszczeniu podczas wtorkowej konferencji prasowej, dlatego norwescy działacze podjęli decyzję o odsunięciu Bjerkmanna od zespołu dla pełnego bezpieczeństwa.

Halvor Egner Granerud chory na COVID-19. Wiemy, co z resztą Norwegów

Brathen potwierdził zarazem, że wszyscy pozostali zawodnicy w kadrze otrzymali negatywne wyniki i będą mogli wziąć udział w zbliżających się zawodach. Już dziś panie wystartują w konkursie indywidualnym na dużej skoczni.

To samo tyczy się reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich mężczyzn. Jeśli kolejne testy PCR nie wykażą następnych zachorowań, to w piątek zobaczymy ich podczas konkursu MŚ w Oberstdorfie na Schattenbergschanze.

Zakażenie Halvora Egnera Graneruda to kolejny przypadek koronawirusa w reprezentacjach krajów, biorących udział w mistrzostwach. Wcześniej wykryto już jeden przypadek zarażenia w kadrze Słowenii (trener skoczkiń) oraz dwa przypadki w kadrze Włoch (skoczkini Jessica Malsiner oraz członek sztabu szkoleniowego). Federacja tych ostatnich zadecydowała o wycofaniu wszystkich swoich zawodników z narciarskiego mundialu z powodu zwiększonego ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa.

RadioZET.pl/vg.no