Groźny wypadek słoweńskiej skoczkini. 20-latka uderzyła w bandę [WIDEO]

10.03.2020 09:49
Grożny upadek Niki Kriznar
fot. PAP/EPA

Nika Kriznar, jedna z najlepszych zawodniczek w Pucharze Świata w skokach narciarskich kobiet, zaliczyła groźny upadek podczas zawodów cyklu Raw Air w Lillehammer. 20-latka z dużą prędkością wpadła w bandy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poniedziałek (9.03) Kriznar obchodziła 20. urodziny. Z wyniku sportowego mogła być zadowolona, bo na skoczni olimpijskiej w Lillehammer uplasowała się na 5. miejscu i taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej Raw Air. Niestety chwila nieuwagi mogła ją drogą kosztować.

Po swoim drugim skoku Kriznar tak bardzo się cieszyła, że nie zdołała wyhamować przed bandą. W efekcie z dużą mocą w nią uderzyła i przez dłuższy moment nie podnosiła się z zeskoku. Służby medyczne musiały użyć noszy.

Nika Kriznar - stan zdrowia

Jak przekonuje trener słoweńskiej kadry kobiet Zoran Zupancić, choć sytuacja wyglądała groźnie, jego podopieczna nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mówi się o potłuczeniach, szczególnie ucierpiały łokieć i bark.

- Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Najbardziej boli ją ręka, ale cieszymy się, że nie uszkodziła nóg i żeber - przyznał szkoleniowiec.

To kolejny upadek Słowenki na tej skoczni. W grudniu ubiegłego roku zaliczyła wywrotkę podczas treningu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet Nika Kriznar zajmuje 8. miejsce.

RadioZET.pl/Twitter