Zamknij

Gregor Schlierenzauer wykluczony z kadry Austrii. "Nie zakończy kariery"

11.05.2021 15:55
Gregor Schlierenzauer wykluczony z kadry Austrii. "Nie zakończy kariery"
fot. EIBNER/EXPA/FEICHTER/Imago Sport and News/East News

Gregor Schlierenzauer został wykluczony z kadry Austrii na sezon 2021/22. 31-letni skoczek będzie musiał teraz szukać formy „na własną rękę”. Austriak wykluczył jednak zakończenie kariery.

  • Gregor Schlierenzauer, zwycięzca rekordowej liczby zawodów Pucharu Świata, nie zmieścił się w kadrze Austrii na sezon 2021/22
  • Przez całą poprzednią zimę Schlierenzauer wywalczył w PŚ tylko osiem punktów
  • To m.in. z tego powodu nie został uwzględniony na opublikowanych we wtorek listach kadr A, B i C

Gregor Schlierenzauer przez cały poprzedni sezon próbował dojść do dobrej dyspozycji. Skoczek miał problem z kontuzjami, a gdy wrócił do skakania, nie potrafił znaleźć odpowiedniej formy. Przez całą zimę Austriak zdobył tylko 9 punktów, a do tego w lutym znów odniósł kontuzję, która wykluczyła go z rywalizacji do końca sezonu.

To m.in. z tego powodu Schlierenzauer nie znalazł się w austriackiej kadrze A,B i C. 31-letni sportowiec wykluczył jednak zakończenie kariery.

Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austrii

Co oznacza wykluczenie Schlieriego z kadry? Skoczek będzie dalej próbował dojść do dobrej dyspozycji, jednak już na własną rękę, bez pomocy Austriackiej Federacji Narciarskiej.

Austriak jest zdobywcą dwóch Kryształowych Kul za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ponadto ma w dorobku złoty, srebrny i dwa brązowe medale igrzysk olimpijskich oraz sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek mistrzostw świata. Dwukrotnie zwyciężył także w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Schlierenzauer nie wygrał konkursu PŚ od 2014 roku.

RadioZET.pl/PAP