Zamknij

Koniec sezonu dla Gregora Schlierenzauera. Legenda skoków kontuzjowana

23.02.2021 17:50
Gregor Schlierenzauer
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Gregor Schlierenzauer doznał poważnej kontuzji więzadła krzyżowego w lewym kolanie, wobec czego nie wystąpi już do końca sezonu. Wczoraj austriacki związek narciarski poinformował, że popularny "Schlierie" nie znalazł się w sześcioosobowym składzie reprezentacji na zbliżające się MŚ w Oberstdorfie i niewykluczone, że ta decyzja została podyktowana właśnie ciężkim urazem.

  • Gregor Schlierenzauer poważnie kontuzjowany
  • Utytułowany austriacki skoczek narciarski doznał uraz więzadła krzyżowego w lewym kolanie
  • Z powodu kontuzji 31-latek - prawdopodobnie - nie pojechał na MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie i nie wystąpi już do końca sezonu także w zawodach Pucharu Świata

Gregor Schlierenzauer, utytułowany austriacki skoczek narciarski, musi przedwcześnie zakończyć sezon. Powodem jest kontuzja kolana, która oznacza przerwę trwającą co najmniej półtora miesiąca.

Austriacka Federacja Narciarska potwierdziła we wtorek, że 31-letni zawodnik doznał kontuzji więzadła krzyżowego w lewym kolanie.

Gregor Schlierenzauer poważnie kontuzjowany. Nie wystąpi do końca sezonu

W środę zaczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, ale Schlierenzauer i tak nie był powołany do austriackiej kadry na te zawody.

Obecny sezon od początku był dla niego pechowy. Pod koniec listopada miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Schlierenzauer jest rekordzistą swojej dyscypliny pod względem triumfów w zawodach Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanął aż 53 razy, lecz po raz ostatni w grudniu 2014 roku.

Dwukrotnie wygrał klasyfikację generalną PŚ.

Jest czterokrotnym medalistą olimpijskim (jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe krążki), a 12 razy stawał na podium mistrzostw świata - sześć złotych medali, pięć srebrnych i jeden brązowy.

W dorobku ma także dwa triumfy w Turnieju Czterech Skoczni.

RadioZET.pl/PAP