Zamknij

Gregor Schlierenzauer jeszcze raz podejmuje rękawice. Pomoże mu były trener Niemców

Krzysztof Sobczak
07.05.2019 15:31
Gregor Schlierenzauer kontynuuje karierę
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Gregor Schlierenzauer nie zamierza jeszcze kończyć kariery, a w powrocie na szczyt ma mu pomóc wieloletni trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster. O swojej decyzji Austriak, rekordzista pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata, poinformował na blogu.

Zagłosuj

Czy Gregor Schlierenzauer wygra w przyszłym sezonie zawody PŚ?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Schlierenzauer ma za sobą rozczarowujące sezony. Ostatnie zwycięstwo odniósł 6 grudnia 2014 roku w Lillehammer, a potem miewał wzloty i upadki. Jego powroty przerywały kontuzje, które nie pozwalały mu na równorzędną walkę o miejsce w kadrze Austrii.

Zobacz także

29-latek zastanawiał się nad zakończeniem kariery, ale - jak przyznał na blogu - za bardzo by tęsknił za skokami. "Poszedłbym na łatwiznę, a to nie leży w mojej naturze" - pisze mistrz świata z Olso w 2011 roku.

Decyzja była poprzedzona dogłębnymi analizami. Austriak doszedł do wniosku, że nie może iść tą samą drogę i potrzebuje zmian. Stąd powrót do współpracy z jego byłym trenerem z lat juniorskich, Wernerem Schusterem, który po zakończeniu sezonu rozstał się z niemiecką federacją.

"Był ważnym elementem w kluczowej fazie mojej kariery i bardzo się cieszę, że znów nasze drogi się połączą. Rola Wernera została wyraźnie uzgodniona z federacją" - uważa Schlierenzauer.

Gregor Schlierenzauer - sukcesy

Gregor Schlierenzauer zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 2005/2006, ale wtedy tylko raz punktował. Rok później miał już na swoim koncie pięć triumfów, a łącznie zwyciężał 53 razy, najwięcej w historii. Dwa razy sięgnął po Kryształową Kulę - 2008/2009 i 2012/2013.

Ponadto Austriak jest multimedalistą olimpijskim, ale nigdy nie zdobył indywidualnego złotego krążka; w dorobku ma sześć złotych medali mistrzostw świata, z czego aż pięć drużynowo. Jest czterokrotnym mistrzem świata w lotach (raz indywidualnie) i dwukrotnym triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni.

RadioZET.pl/gregorschlierenzauer.at/TVP Sport/KS