Zamknij

Granerud zdziwiony pytaniem o Kamila Stocha. Bezcenna reakcja skoczka

23.11.2021 22:16
Halvor Egner Granerud
fot. skijumping/YouTube screen

Halvor Egner Granerud nie krył zdziwienia, kiedy dowiedział się, że Kamil Stoch nie zakwalifikował się do drugiej serii niedzielnego konkursu w Niżnym Tagile. Reakcja norweskiego skoczka podbiła sieć.

Halvor Egner Granerud ma powody do zadowolenia. W czasie inauguracyjnego weekendu Pucharu Świata w Niżnym Tagile pierwszego dnia zajął trzecie miejsce za Ryoyu Kobayashim i Karlem Geigerem, a w niedzielę triumfował, wyprzedzając Geigera i Stefana Krafta. Dzięki świetnym rezultatom Norweg traci tylko 20 punktów do niemieckiego zawodnika.

Niestety, konkursy nie ułożyły się po myśli Polaków. Jednak zdecydowanie gorzej było w niedzielę, kiedy Kamil Stoch  nie awansował do drugiej serii razem z Dawidem Kubackim. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał jedynie 112 metrów i uplasował się na 33. lokacie.

Serwis skijumping.pl opublikował nagranie, w którym jeden z dziennikarzy przekazał Granerudowi, że Stoch nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Granerud zdziwiony wynikiem Stocha

- Co!? Nie wiedziałem o tym. Kamil był jednym z najlepszych zawodników sobotniego finału i wygrał piątkowe kwalifikacje. Nie uważam, by był bez formy - odparł ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Świata.

Wiadomo, że w Rosji wiatr hulał na lewo i prawo. Stoch w rozmowie z TVP przyznał, że po analizie skoku z Michalem Doleżalem, ocenił, że jego próba była dobra, ale problemem okazały się loteryjne warunki.

Klasyfikacja generalna PŚ 2021/2022: Na których miejscach Polacy? [TABELA]

Kolejnym przystankiem będzie fińska Ruka, gdzie odbędzie się drugi weekend PŚ. Relacje z zawodów zostaną przeprowadzone na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl