Zamknij

Granerud wściekły. Norwegowie dostali zakaz startu w mistrzostwach

12.01.2021 08:55
Halvor Egner Granerud
fot. PAP/EPA

Halvor Egner Granerud nie będzie mógł wystąpić w mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich. Zakaz dotyczy wszystkich skoczków pierwszej kadry trenera Alexandra Stoeckla. Powodem jest pandemia koronawirusa.

  • Halvor Egner Granerud nie będzie mógł wystąpić w mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich
  • Wszystko to przez przepisy dotyczące pandemii koronawirusa. W Norwegii obowiązuje 10-dniowa kwarantanna
  • Mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich zaplanowano na 19 stycznia

Norwegia stosuje restrykcyjne przepisy dotyczące COVID-19. W kraju obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. To oznacza, że skoczkowie nie będą mogli wrócić, gdyż terminarz Pucharu Świata jest zbyt napięty i przez to musieliby zrezygnować z kilku startów.

Brak możliwości zdobycia tytułu mistrza Norwegii w skokach narciarskich jest bolesny dla lidera kadry, Halvora Egnera Graneruda. - Ogromna szkoda. Złoty medal mistrzostw kraju wiele dla mnie znaczy - powiedział.

Mistrzostwa Norwegii w skokach bez czołowych zawodników

Oprócz Graneruda w mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich, które zaplanowano na 19 stycznia, nie wystąpią też: Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Robert Johansson i Thomas Aasen Markeng.

Halvor Egner Granerud to w tym sezonie jeden z najlepszych zawodników Pucharu Świata. Jest liderem klasyfikacji generalnej i ma 264 punkty przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

ZOBACZ KONIECZNIE: Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/2021

Najbliższe zawody Pucharu Świata z udziałem Norwegów odbędą się w Zakopanem. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, na niedzielę zmagania indywidualne.

SPRAWDŹ: Zakopane 2020/2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]