Zamknij

Granerud we łzach po zdobyciu Kryształowej Kuli: "Jestem jak Leicester City"

04.03.2021 15:55
Halvor Egner Granerud
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Halvor Egner Granerud zapewnił sobie w czwartek zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg, dla którego to pierwsza Kryształowa Kula w karierze, nie ukrywa, że był bardzo wzruszony, gdy usłyszał informację o swoim triumfie: - Kiedy się o tym dowiedziałem, od razu zacząłem płakać. Czuję się trochę jak skacząca wersja Leicester - wyznał cytowany przez oficjalną stronę internetową norweskich skoków.

  • Halvor Egner Granerud zwyciężył w czwartek Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021
  • 24-letni Norweg sięgnął po Kryształową Kulę po raz pierwszy w swojej karierze i nie krył w związku z tym swojego wzruszenia
  • - Kiedy się o tym dowiedziałem, od razu zacząłem płakać. Czuję się trochę jak skacząca wersja Leicester - wyznał cytowany przez oficjalną stronę internetową norweskich skoków.

Halvor Egner Granerud zdobył w czwartek Kryształową Kulę w skokach narciarskich. Norweg zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Świata decyzją najpierw norweskiej, a następnie słoweńskiej federacji narciarskiej. Ci pierwsi zrezygnowali z przeprowadzenia zawodów Raw Air, a ci drudzy w miejsce odwołanych sześciu konkursów zgodzili się na dodatkową organizację tylko jednego, w Planicy.

Tym sposobem do końca sezonu pozostały już tylko trzy zawody indywidualne w ramach PŚ, co przy ponad 500-punktowej przewadze nad Markusem Eisenbichlerem zagwarantowało Granerudowi zwycięstwo.

Granerud we łzach po zdobyciu Kryształowej Kuli: "Jestem jak Leicester"

Dla 24-letniego skoczka to o tyle świetna wiadomość, że w środę niestety musiał wycofać się z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym 2021 w Oberstdorfie z powodu zakażenia koronawirusem. Czwartek przyniósł mu zdecydowanie lepsze wieści.

- Chociaż zanosiło się na to od dłuższego czasu, to i tak bardzo szczęśliwa wiadomość. Kiedy się o tym dowiedziałem, od razu zacząłem płakać. Za mną kilka ciężkich dni, ale potwierdzenie tego jest niesamowite! - wyznał Granerud, cytowany przez oficjalną stronę internetową norweskich skoków.

- Czuję się trochę jak skacząca wersja Leicester, chociaż wiadomo, że łatwiej jest odmienić jedną osobę, niż całą drużynę - dodał, nawiązując do piłkarskiej drużyny Leicester City, która w sezonie 2015/2016 sensacyjnie sięgnęła po mistrzostwo Anglii. 

W najbliższych dnia skoczek planuje odpocząć i cieszyć się z sukcesu, ale zapowiedział już, że w Planicy będzie chciał postawić kropkę nad "i".

- Teraz zamierzam cieszyć się tym zwycięstwem w nadchodzących dniach i tygodniach, wykorzystując je następnie jako motywację do Planicy i podczas przechodzenia przez chorobę - zakończył.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl