Finałowy skok Kamila Stocha i wielka radość polskich skoczków [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
04.03.2017 18:51
Polscy skoczkowie
fot. PAP

Takie obrazki chcemy oglądać jak najczęściej! Po finałowym skoku Kamila Stocha, który przypieczętował zwycięstwo polskich skoczków w konkursie drużynowym w mistrzostwach świata w Lahti, w obozie biało-czerwonych zapanowała wielka radość.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy byli faworytami i z tej roli wywiązali się fenomenalnie. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch znokautowali resztę stawki, deklasując drugich Norwegów o ponad 40 punktów!

Zobacz także

Dla polskich skoków to historyczny dzień - przez wiele lat drużynowo nie byliśmy potęgą, ale z dwóch poprzednich imprez mistrzowskich biało-czerwoni wracali z brązowymi medalami. Teraz - wreszcie - przywiozą do kraju złoto! Nic dziwnego, że po finałowym skoku Stocha w naszej ekipie zapanowała euforia.

Stefan Horgacher padł w ramiona swoich asystentów, a pozostali skoczkowie natychmiast podbiegli do dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi, by wspólnie cieszyć się z sukcesu.

To był ostatni akcent mistrzostw świata na skoczniach w Lahti. Piotr Żyła zdobył brązowy medal indywidualnego konkursu na skoczni dużej, a polska drużyna została mistrzem świata!

RadioZET.pl/KS