Finał sezonu w Planicy dla Lindvika, Kubacki najlepszy z Polaków

27.03.2022 11:47
PŚ w lotach w Planicy 2022 WYNIKI NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE skoków

Marius Lindvik wygrał ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. W Planicy wyprzedził Yukiyę Sato i Petera Prevca. Najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który ukończył zawody na 9. miejscu.

Niedzielny konkurs w Planicy zakończył długi i wyczerpujący dla Polaków sezon Pucharu Świata. Wszystko wskazuje jednak na to, że naszym zawodnikom nie będzie dane odpoczywać w błogiej atmosferze, bo tuż przed sobotnimi zawodami drużynowymi gruchnęła wieść o odejściu Michala Doleżala. Trener, który od 6 lat pracował przy polskiej kadrze, nie przedłuży umowy z PZN.

Na odejście Czecha z kadry jednym głosem odpowiedzieli Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Wszyscy trzej mistrzowie skrytykowali związek i domagali się wprost pozostania Doleżala w kadrze.

Wyniki niedzielnego konkursu skoków w Planicy

W niedzielę biało-czerwoni po raz ostatni startowali pod wodzą czeskiego szkoleniowca. Bliski podium był Żyła, który po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce. W drugiej spisał się jednak dużo słabiej i po skoku na 221,5 metra spadł na 12. pozycję. Zdecydowanym zwycięzcą był Lindvik, który najpierw uzyskał 241,5, a potem 245,5 metra.

Ryoyu Kobayashi zdobywcą Kryształowej Kuli

Zawody były wyjątkowe dla Ryoyu Kobayashiego. Japończyk zakończył je dopiero na 8. miejscu, ale to pozwoliło mu zapewnić sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tym samym sięgnął po swoją drugą w karierze Kryształową Kulę. Sukces święcił też Ziga Jelar, który wygrał Puchar Świata w lotach narciarskich.