Zamknij

Fatalny upadek młodego skoczka. To dla niego koniec sezonu

01.12.2021 19:54
Rok Masle
fot. Instagram/rok_masle/screen

Rok Masle, 17-letni reprezentant Słowenii, zaliczył bardzo poważny upadek podczas treningu w Planicy. Mistrz świata juniorów w zawodach drużynowych zerwał przy lądowaniu więzadło krzyżowe przednie i tym samym wykluczył się z udziału w nowym sezonie skoków narciarskich.

Sezon zimowych skoków narciarskich dopiero się rozpoczął, a dla zaledwie 17-letniego Roka Maslego już się zakończył. Mistrz świata juniorów w zawodach drużynowych zaliczył groźny upadek, który wykluczył go z dalszej rywalizacji.

Jak się okazało, do kontuzji doszło już podczas lądowania. Wówczas nie wytrzymało więzadło krzyżowe przednie (ACL) Słoweńca, a Masle zsunął się po zeskoku.

Fatalny upadek młodego skoczka. To dla niego koniec sezonu

17-letni skoczek opublikował na swoim profilu na Instagramie nagranie z feralnego skoku, na którym widać, jak noga zawodnika wygina się w nienaturalny sposób. Słoweniec zamieścił pod wideo również swój komentarz.

"A więc sezon zakończył się dla mnie trochę za wcześnie. Z powodu kontuzji ACL nie będę już mógł startować tej zimy. Zamiast skakać, skupię się na czekającej mnie rehabilitacji. Do zobaczenia w przyszłym sezonie, życzę wszystkim powodzenia" - napisał na Instagramie.

RadioZET.pl/Instagram/Rok Masle