Zamknij

Skoczkowie zarabiają za mało? Ewa Bilan-Stoch ma inne zdanie na ten temat

Krzysztof Sobczak
03.12.2018 16:30
Ewa i Kamil Stochowie
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Co pewien czas opinia publiczna stara się porównywać zarobki piłkarzy z lekkoatletami i ze skoczkami narciarskimi. Teraz na ten temat wypowiedziała się Ewa Bilan-Stoch, która ma bardzo zdrowe podejście do sprawy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Myślę, że dla skoczków narciarskich w pełni satysfakcjonujące jest to, co otrzymują. Gdyby były to sumy większe, być może popsułyby relacje pomiędzy nimi. A te są w kadrze znakomite - przyznała Ewa Bilan-Stoch w rozmowie z "Super Expressem". Dodała, że nie interesuje się kontraktami piłkarzy.

Ile zarabia Kamil Stoch?

Kamil Stoch jest jednym z najlepszych i najlepiej zarabiających skoczków narciarskich w Pucharze Świata. W poprzednim sezonie na jego konto wpłynęło ponad 1,5 miliona złotych z samych sukcesów sportowych. A tych było niemało: najwięcej, bo blisko 650 tysięcy złotych przyniosły mu wyniki w zawodach PŚ, m.in. za dziewięć zwycięstw. Ponad ćwierć miliona złotych zapewnił mu triumf w cyklu Raw Air, a medale olimpijskie 157,5 tys. zł.

To i tak tylko ułamek przy zarobkach Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski i jeden z czołowych napastników na świcie na 1,5 mln złotych musi pracować... niespełna tydzień.

RadioZET.pl/se.pl/KS