Doping Johaug. Lekarz norweskiej kadry złożył zeznania

Krzysztof Sobczak
09.01.2017 17:28
Afera dopingowa Johaug
fot. EastNews

Lekarz norweskiej kadry Fredrik Bendiksen złożył zeznania w aferze dopingowej z udziałem Therese Johaug. Doktor tłumaczył się rozkojarzeniem wynikającym z nadmiaru zajęć.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jedna z najlepszych biegaczek narciarskich o zaniedbanie i swoje kłopoty z dopingiem oskarżyła właśnie Bendiksena. Johaug nie przyznaje się do winy i utrzymuje, że nigdy świadomie nie przyjmowała żadnych zakazanych środków. Jej przesłuchanie przed Norweską Agencją Antydopingową ma się odbyć w dniach 25-27 lipca, a już teraz tłumaczył się lekarz.

Bendiksen, który wcześniej nie potrafił wytłumaczyć, czemu nakazał zawodniczce stosowanie leku na oparzenia zawierającego steryd anaboliczny o nazwie clostebol, teraz podał trzy powody swojego zachowania: choroba w rodzinie, która zmusiła go do przedwczesnego opuszczenia wrześniowego zgrupowania w Livigno, kontuzja innego biegacza kadry Hansa Christera Holunda oraz zaplanowana na 5 września konferencja prasowa na temat procedur używania lekarstw na astmę oraz wpadki dopingowej Martina Johnsruda Sundby'ego. To wszystko miało wpłynąć na rozkojarzenie i niedopełnienie obowiązków.

Therese Johaug grozi 14-miesięczna dyskwalifikacja, o którą wnioskuje Norweska Konfederacja Sportu.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS