Dominik Kastelik zakończył karierę skoczka. 21-latek został górnikiem

05.09.2019 18:51
Dominik Kastelik zakończył karierę skoczka. 21-latek został górnikiem
fot. SkokiPolska.pl/Twitter

Dominik Kastelik podjął decyzję o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Jak poinformował Dominik Formela, 21-latek postanowił rozpocząć pracę w kopalni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dominik Kastelik był nadzieją polskich skoków narciarskich. Większość ekspertów podkreślała, że młody chłopak ma talent do skakania, ale jednocześnie sam utrudniał sobie karierę. Jednym z jego głośniejszych występów jest konkurs drużynowy na mistrzostwach świata juniorów w 2017 roku, w którym był jednym z zawodników, którzy zepsuli wynik zespołu. Wtedy skoczek został skrytykowany przez samego Adama Małysza.

- Kolega Kastelik lekceważy sobie resztę ekipy. Chłopak ma talent, a robi wszystko, by spierniczyć sobie karierę. Było już wielu takich utalentowanych skoczków, którzy przekreślili sobie przyszłość w tym sporcie – pisał na swoim Facebooku „Orzeł z Wisły” dwa lata temu.

Kastelik w zeszłym roku spróbował wrócić do tej dyscypliny sportu. Wystąpił na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem i w kategorii junior B zdobył drugie miejsce. Ostatecznie w wieku 21 lat zawodnik postanowił zakończyć karierę.

- 21-letni Dominik Kastelik - niedawny członek polskiej kadry młodzieżowej i uczestnik MŚJ 2017 - informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu pracy górniczej w PG Silesia (Czechowice-Dziedzice) – poinformował na Twitterze Dominik Formela.

RadioZET.pl/onet.pl/MW