Dmitriy Vassiliev zakończy karierę sportową? Rosjanin ma problemy ze zdrowiem

Maciej Walasek
27.03.2019 13:56
Dmitriy Vassiliev zakończy karierę
fot. Skoki Polska/Twitter

Dmitriy Vassiliev poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery skoczka narciarskiego. Rosjanin boryka się z powracającym bólem kręgosłupa, przez które nie może normalnie trenować i startować w konkursach Pucharu Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dmitriy Vassiliev jeszcze pod koniec ubiegłego roku pokazał, że pomimo 39 lat wciąż potrafi uzyskiwać dobre wyniki. Podczas zmagań w Niżnym Tagile Rosjanin zajął 17. miejsce.  Po tym rezultacie zawodnik komentował, że chce skakać do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Jednak nasilające się kłopoty zdrowotne stawiają jego dalsze występy pod dużym znakiem zapytania.

Zagłosuj

Czy Dmitriy Vassiliev będzie w stanie skakać do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku?

Liczba głosów:

- Jeśli latem nie będę odczuwać problemów z plecami, to mój udział w kolejnej edycji Pucharu Świata będzie bardzo prawdopodobny. Lato będzie jednak kluczowe. Sprawa jest skomplikowana. Kiedy już wydaje się, że wszystko jest w porządku, wystarczy jeden-dwa skoki, nerw zaczyna uciskać i znów muszę robić przerwę – podkreślił Vassiliev w wywiadzie dla rosyjskiej agencji TASS.

Zobacz także

Dmitriy Vassiliev nigdy w swojej karierze nie wygrał konkursu Pucharu Świata. Jednak aż dziewięć razy kończył zmagania na podium. W 2015 roku na mamuciej skoczni w Vikersund, Rosjanin wylądował na 254. metrze, ale nie ustał tego skoku, uderzając głową w zeskok.

RadioZET.pl/sport.pl/MW