Zamknij

Dmitrij Wasiljew kończy karierę. Został trenerem rosyjskich skoczków

14.05.2021 17:37
Dmitrij Wasiljew kończy karierę. Zostal trenerem rosyjskich skoczków
fot. SPUTNIK/EAST NEWS

Dmitrij Wasiljew jest kolejnym doświadczonym skoczkiem, który w tym tygodniu ogłosił zakończenie kariery. W czwartek poinformował o tym Jernej Damjan, a w piątek przyszła kolej na autora najdłuższego skoczka w historii – 41-letniego Rosjanina.

Dmitrij Wasiljew poinformował, że nie wystartuje w kolejnym sezonie skoków narciarskich. Rosjanina od dłuższego czasu prześladowały kontuzje, które nie pozwalały mu na regularne starty.

Wasiljew w sezonie 2020/21 nie zdobył ani jednego punktu, a w poprzednim roku startów zgromadził ich tylko 19. Rosjanin najlepsze wyniki osiągał w sezonach 2006/07, 2007/08 oraz 2008/09. Zajmował wówczas najlepsze miejsca w PŚ (kolejno 11, 18 i 5), dwukrotnie był 5. w Turnieju Czterech Skoczni, a także raz znalazł się tuż za podium na turnieju Raw Air.

Dmitrij Wasiljew kończy karierę. Oddał najdłuższy skok w historii

Wasiljew zostanie zapamiętany jako autor najdłuższego, choć nieustanego, skoku w historii tej dyscypliny. W 2015 roku Rosjanin oddał próbę na odległość 254 metrów, której jednak nie udało mu się ustać. Ostatni sukces odniósł w grudniu 2012 roku, gdy zajął drugie zajmując drugie miejsce w konkursie w Ruce w Finlandii. 

Wasiljew został już włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Rosji.

RadioZET.pl/TVP Sport