Zamknij

Denis Urubko opuścił bazę pod K2

Krzysztof Sobczak
28.02.2018 11:21
Wyprawa na K2
fot. PAP/EPA

Denis Urubko opuścił w środę bazę pod K2 - poinformowano na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego. Problemy ma także jeden z tragarzy, który trafił do szpitala.

Zagłosuj

Czy polska wyprawa zdobędzie K2?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Dziś BC opuścił Denis Urubko oraz jeden z tragarzy wysokościowych Amin, który wymaga dalszych badań szpitalnych związanych z chwilową ale powtarzająca się ślepotą" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

"Akcja górska wstrzymana ze względu na opady śniegu i wzmagający się wiatr" - przekazał kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki.

Urubko podjął próbę ataku szczytowego

W sobotę media obiegła informacja, że Denis Urubko opuścił bazę i samotnie ruszył w górę. Chciał zdążyć przed końcem lutego, gdyż - według niego - z ostatnim dniem tego miesiąca w Karakorum kończy się zima.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Himalaista dotarł na wysokość 7600 m, ale ostatecznie zrezygnował z ataku szczytowego ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne.

Drugi co do wielkości szczyt świata (8611 m n.p.m.) jest jedynym ośmiotysięcznikiem, którego jeszcze nikomu nie udało się zdobyć zimą. Polska ekspedycja ma być pierwszą, która tego dokona.

RadioZET.pl/KS