Urubko zażądał dużych pieniędzy za udzielenie wywiadu! Dziennikarz: Jestem zażenowany

Andreas Nicolaides
08.03.2018 11:40
Denis Urubko
fot. Facebook

Denis Urubko, uczestnik narodowej wyprawy na K2, zażądał dużego honorarium za udzielenie wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". O sprawie poinformował Kuba Radomski - dziennikarz, który rozmowę z himalaistą chciał przeprowadzić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy żądanie honorarium za udzielenie wywiadu nt. narodowej wyprawy na K2 to przesada?

Liczba głosów:

- Wczoraj usłyszałem, że Denis Urubko udzieli mi wywiadu, jeśli dostanie za to honorarium (duże). Jestem tym trochę zażenowany, bo facet wrócił z narodowej wyprawy, za państwowe pieniądze, teraz uderza w kolegów i jeszcze chce na tym zarabiać - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Denis Urubko chciał duże honorarium za wywiad

Ile chciał Urubko? Tego Radomski nie zdradził. Jego redakcyjny kolega Tomasz Włodarczyk skomentował wpis krótkim "K5". To sugeruje kwotę 5 tysięcy złotych - zaznaczamy jednak, że tylko sugeruje. Pewna jest jedynie informacja przekazana przez Radomskiego, który pisał o "dużym honorarium".

Opinie internautów były w tym temacie podzielone. Większość skrytykowała Urubkę, sami dziennikarze zresztą też. Radomski przyznał na przykład, że z taką sytuacją spotkał się pierwszy raz w życiu. Byli jednak i tacy, którzy stwierdzili, że Urubko miał rację i za udzielanie wywiadów powinien pobierać opłaty.

Denis Urubko i wyprawa K2

Przypomnijmy, że Denis Urubko był częścią wyprawy na K2. Pod koniec lutego zdecydował się jednak samotnie zaatakować szczyt. Nie skonsultował tego z kierownikiem wyprawy, ani innymi członkami. To oczywiście nie spodobało się jego kolegom.

Rozpoczęła się medialna przepychanka między obiema stronami. Kierownik Krzysztof Wielicki wreszcie zdecydował odciąć Urubce dostęp do internetu, aby nie przekazywał mediom swoich subiektywnych opinii. Ostatecznie Urubko samotnie opuścił bazę i wrócił do domu. Po kilku dniach - nie widząc szans na zdobycie szczytu K2 zimą - cała wyprawa została zakończona.

RadioZET.pl/AN