Zamknij

Krzysztof Wielicki o zachowaniu Urubko: zabolało mnie, że nie chciał ze mną rozmawiać

Maciej Walasek
25.02.2018 18:45
Krzysztof Wielicki o zachowaniu Urubko: zabolało mnie, że nie chciał ze mną rozmawiać
fot. PAP/EPA

Krzysztof Wielicki opowiedział o swoich odczuciach w związku z opuszczeniem bazy przez Denisa Urubko. Kierownik polskiej wyprawy na K2 zdradził, że zabolało go to, że Rosjanin nie chciał rozmawiać z nim przez radiotelefon.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska ekipa, która wyruszyła na zdobycie szczytu K2 zimą jednoznacznie stwierdziła, że Urubko był zdeterminowany, aby wejść na górę do 28 lutego, bo jak sam miał mówić "wtedy dla niego kończy się zima". Himalaista doskonale zdawał sobie sprawę, że reszta zespołu przypuszczała atak na początek marca, dlatego nie mógł dłużej zwlekać.

Zobacz także

- Znam Denisa wiele lat. Nie sądziłem, że do tego dojdzie. Najbardziej zabolało mnie to, że on nie chciał ze mną porozmawiać przez radiotelefon, kiedy został zatrzymany przez nasz zespół w pierwszym obozie - powiedział na antenie TVP Info Wielicki.
 
- Z drugiej strony trochę go rozumiem, bo w przeszłości też robiłem solowe akcje. Tu jednak został zaproszony do wyprawy. Okazało się jednak, że pragnienie zdobycia K2 w sezonie zimowym było dla niego tak silne, że nawet poświęcił nasze relacje.

RadioZET.pl/tvpinfo/MW