Zamknij

Dawid Kubacki zostanie ojcem. "Modlę się, by wszystko było w porządku"

19.10.2020 08:43
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki przekazał radosną nowinę. Utytułowany polski skoczek narciarski zostanie ojcem. W okolicach Bożego Narodzenie na świat ma przyjść jego córeczka.

Kubacki zdradził informację w rozmowie z serwisem skijumping.pl. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020 wyraził nadzieję na to, że w tym szczególnym czasie będzie mógł być blisko rodziny. - Dobrze by było, aby końcówka roku, w okolicach Świąt, była luźniejsza. W tym okresie zostanę tatą i dobrze byłoby być w tym czasie w domu. Nie towarzyszy mi związany z tym duży stres, ponieważ zostało jeszcze trochę do rozwiązania. Modlę się tylko, by wszystko było w porządku. Na ten moment wszystko na to wskazuje - powiedział.

Dawid Kubacki zostanie tatą. Na świat przyjdzie jego córka

Dodał też, że w związku z pandemią koronawirusa oczekuje dziecka w lekkiej niepewności. - Jak będą funkcjonowały szpitale? Jest sporo znaków zapytania, ale liczę na to, że wszystko potoczy się po naszej myśli - podkreślił.

Zdradził też płeć dziecka. Wraz z swoją żoną, Martą, spodziewają się córeczki. Pytany o to, czy dziewczynka pójdzie w ślady ojca i będzie trenować skoki narciarskie, stwierdził, że zbyt wcześnie, by o tym mówić. - Dziecko samo musi chcieć uprawiać sport - zaznaczył.

Dawid Kubacki wraz z kolegami z reprezentacji Polski przygotowuje się do nowego sezonu. Puchar Świata 2020/2021 rozpocznie się 21 listopada w Wiśle. Zawodnik z Nowego Targu z liczy na kolejne sukcesy. W poprzednim sezonie sięgnął po triumf w Turnieju Czterech Skoczni i zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/skijumping.pl/AN