Ulewa przerwała wywiad Dawida Kubackiego. Niecodzienna sceneria

22.08.2020 21:25
Dawid Kubacki w ulewie podczas wywiadu

Dawid Kubacki zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Wiśle. Po rywalizacji skoczek udzielał wywiadu dla TVP Sport. W czasie rozmowy rozpętała się potężna ulewa, która przerwała rozmowę.

Dawid Kubacki pewnie prowadził po pierwszej serii, skacząc 126,5 metra. W drugiej zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni przypieczętował triumf uzyskując 128 metrów. Podium uzupełnili Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. To były historyczne zawody, w których po raz pierwszy biało-czerwoni zajęli całe podium. Po zakończeniu konkursu mistrz świata z Seefeld zaczął udzielać wywiadu dla TVP Sport.

- To nie był szalony konkurs. W większej części warunki były w miarę równe. Oczywiście zdarzały się wyjątki, ale wydaje mi się, że mimo wszystko było dużo emocji i walka do samego końca. Teraz tylko walczymy z przyrodą – śmiał się Kubacki.

Letnie GP w Wiśle: Wygrana Kubackiego, polskie podium i dominacja biało-czerwonych

W tym momencie nad Wisłą-Malinką przechodziła kolejna fala ulewy. – Dawid, chyba odlecimy! – krzyczał do zawodnika Filip Czyszanowski z TVP Sport.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Wiśle, który jednocześnie będzie ostatnim z cyklu Letniego Grand Prix. Początek zawodów o godzinie 14:30.