Mateusz Morawiecki docenił Dawida Kubackiego. Specjalna nagroda dla skoczka

25.01.2020 21:22
Kubacki nagrodzony przez premiera
fot. Adam Guz/KPRM

Mateusz Morawiecki przyznał specjalną nagrodę Dawidowi Kubackiemu za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Premier po sobotnim konkursie spotkał się z polskimi skoczkami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

Polscy skoczkowie robili wszystko, co w ich mocy, żeby uzyskać jak najlepszy wynik na Wielkiej Krokwi. Niestety, ale mimo wielkiego dopingu kibiców, podopieczni Michala Doleżala ostatecznie zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym. Po zawodach, biało-czerwoni spotkali się z premierem, Mateuszem Morawieckim.

Dawid Kubacki skomentował odebranie rekordu skoczni na Wielkiej Krokwi

- Nasza Drużyna dzisiaj nie stanęła na podium w Zakopanem. W sporcie czasem przychodzi słabszy dzień, po którym zwycięstwa smakują jeszcze lepiej! I zapewniam, że nasi Mistrzowie traktują to z odpowiednim dystansem i sportową złością. Podczas kolacji, którą wspólnie zjedliśmy, humory dopisywały  - napisał premier na Facebooku.

Poza uroczystą kolacją, Mateusz Morawiecki postanowił nagrodzić Dawida Kubackiego za jego zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. W związku z tym, premier przyznał skoczkowi z Nowego Targu 100 tys. zł.

- Podjąłem decyzję o przyznaniu Dawidowi Kubackiemu specjalnej nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych za Jego wielkie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny, w którym zobaczymy pięciu Polaków. Relacja na żywo z PŚ w Zakopanem na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Facebook