Zamknij

Kubacki i Wąsek zakażeni COVID-19. Nie wystąpią w PŚ w Zakopanem

13.01.2022 14:54
Dawid Kubacki
fot. Maciek Jonek/REPORTER/East News

U Dawida Kubackiego i Pawła Wąska wykryto zakażenie koronawirusem - poinformował Polski Związek Narciarski. Jak dodał, obaj skoczkowie nie wystartują w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem, a na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się już tylko 10 reprezentantów Polski.

"Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu ŚwiataZakopanem. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski" - napisano w komunikacie PZN-u.

W PŚ w Zakopanem zaprezentują się więc już tylko: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas.

Dawid Kubacki i Paweł Wąsek zakażeni COVID-19. Nie wystąpią w PŚ w Zakopanem

Wcześniej z powodu kontuzji z zawodów na Wielkiej Krokwi wykluczony został Kamil Stoch, który dochodził do formy, trenując indywidualnie. Jak doniósł w rozmowie z TVP Sport trener naszej kadry Michal Dolezal, trzykrotny mistrz olimpijski doznał urazu podczas gry w siatkonogę, w której osobiście... nie brał nawet udziału.

Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się w weekend 14-16 stycznia. W piątek o godz. 18:00 będą miały miejsce kwalifikacje, w sobotę o godz. 16:00 konkurs drużynowy, zaś w niedzielę o godz. 16:00 - zawody indywidualne.

RadioZET.pl/PZN