Zamknij

David Siegel przeszedł operację. Czeka go prawie rok przerwy

Krzysztof Sobczak
24.01.2019 18:11
David Siegel po operacji
fot. PAP/EPA / Instagram David Siegel

Niemiecki skoczek narciarski David Siegel, który zaliczył upadek podczas konkursu drużynowego w Zakopanem, przeszedł operację kolana. Do treningów powróci najwcześniej za osiem miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

David Siegel był bardzo mocnym punktem reprezentacji Niemiec, która w Zakopanem stanęła na najwyższym stopniu podium. Niestety nie ustał drugiego skoku na odległość 142,5 m i od razu widać było, że uraz jest bardzo poważny. 22-latek na noszach opuścił Wielką Krokiew.

Po dokładnych badaniach stwierdzono zerwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. W czwartek w Monachium skoczek przeszedł operację. Zdaniem lekarzy, wszystko przebiegło pomyślnie, ale zawodnika czeka jeszcze długa i żmudna rehabilitacja. Do treningów powróci za 8-10 miesięcy.

- Nie jest dobrze, ale już w przeszłości musiałem walczyć z kontuzjami i tym razem też się nie zniechęcę. Operacja była pierwszym krokiem na mojej drodze do powrotu. Teraz odpocznę i wkrótce rozpocznę rehabilitację - powiedział Siegel.

David Siegel był w dobrej formie

David Siegel w ostatnich tygodniach prezentował bardzo dobrą formę - zajął m.in. 5. pozycję w Predazzo - i mógł mieć nadzieję na wyjazd na mistrzostwa świata w Seefeld. Niestety jego plany pokrzyżowała kontuzja.

RadioZET.pl/skokinarciarskie.pl/KS