Zamknij

PŚ w skokach: Czesi zwolnili trenera w środku sezonu. Jest już następca

13.01.2020 17:58
David Jiroutek zwolniony z funkcji trenera czeskich skoczków
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

David Jiroutek nie jest już trenerem reprezentacji Czech w skokach narciarskich - poinformował Czeski Związek Narciarskich. To swoiste "trzęsienie ziemi", bo w tej dyscyplinie rzadko zdarza się, by w połowie sezonu kończyć współpracę ze szkoleniowcem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do końca sezonu drużynę narodową naszych południowych sąsiadów poprowadzi Antonin Hajek.

David Jiroutek zwolniony z funkcji trenera czeskich skoczków

Powodem zwolnienia Jiroutka są słabe wyniki. Tylko dwóch skoczków - Roman Koudelka i Viktor Polasek - punktowało w tym sezonie Pucharu Świata, a w Pucharze Narodów Czesi zgromadzili zaledwie 122 punkty (8. miejsce) i przegrywają w tej klasyfikacji m.in. ze Szwajcarami.

"Rada sportowa sekcji skoków narciarskich przy Czeskim Związku Narciarskim (SLCR), w oparciu o nieudane wyniki w pierwszej części sezonu 2019/2020 i całokształt występów reprezentacji narodowej, podjęło decyzję o odwołaniu Davida Jiroutka z roli trenera reprezentacji Czech. Do końca zimy obowiązki głównego szkoleniowca pełnić będzie jego dotychczasowy asystent, Antonin Hajek" - napisano w oświadczeniu.

Zwolnienie Jiroutka jest szeroko komentowane. Eksperci podkreślają, że były już trener czeskiej kadry i tak wykonywał dobrą pracę biorąc pod uwagę fakt, że na prowadzenie kadry przeznaczono zaledwie 80 tysięcy euro.

PŚ w Titisee-Neustadt: Zmiana w składzie reprezentacji Polski

Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędzie się w dniach 17-19 stycznia w Titisee-Neustadt.

RadioZET.pl/skijumping.pl