Zamknij

Znany skoczek przeszedł operację. W tym roku już nie wystąpi

08.11.2022 14:46

Daniel Huber przeszedł operację kolana i choć zabieg się powiódł, austriackiego skoczka narciarskiego nie zobaczymy już w tym roku w rywalizacji w Pucharze Świata. O całej sytuacji poinformował na Instagramie.

Daniel Huber
fot. Daniel Huber/Instagram

Daniel Huber, drużynowy mistrz olimpijski z Pekinu, wystąpił w piątkowych kwalifikacjach na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Austriak sensacyjnie nie poradził sobie w trudnych warunkach i nie zdołał wedrzeć się do sobotniego konkursu. Szybko okazało się, że zawodnik z Salzburga ma problemy z chrząstką w prawym kolanie i został wycofany z dalszej części pierwszego weekendu Pucharu Świata.

29-latek wrócił do ojczyzny i poddał się operacji. Zabieg przeprowadzono w Tyrolu. Teraz czeka go dłuższa przymusowa pauza. Na Instagramie opublikował też zdjęcie ze szpitalnego łóżka.

Daniel Huber po operacji

- Operacja przebiegła pomyślnie. Przerwa zajmie teraz trochę czasu. Skoki narciarskie są szczególnie ważne, aby móc polegać na swoim ciele. Nie ma tu miejsca na wątpliwości. Pod tym względem cieszę się, że pierwszym krokiem w kierunku powrotu był udany zabieg. Z optymizmem patrzę w przyszłość - przekazał Huber.

Austriak ma być gotowy dopiero na lutowe mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. To oznacza, że opuści znaczną część sezonu, a także prestiżowy Turniej Czterech Skoczni.

Oba konkursy w Wiśle wygrał Dawid Kubacki. Pecha miał natomiast Kamil Stoch, który w sobotę trafił na koszmarne warunki i miał problemy z wiązaniami, w niedzielę zaś został zdyskwalifikowany w eliminacjach z powodu nieregulaminowego kombinezonu.

loader

RadioZET.pl