Zamknij

Daniel-Andre Tande zaliczył koszmarny upadek w Planicy. Norweg spadł na bulę

25.03.2021 14:45
Daniel-Andre Tande zaliczył koszmarny upadek w Planicy. Norweg spadł na bulę
fot. PAP/Grzegorz Momot

Daniel Andre Tande zaliczył koszmarny upadek w trakcie serii próbnej przed konkursem PŚ w Planicy. Norweski skoczek znany ze swoich fenomenalnych występów na mamutach wyszedł wysoko z progu, ale tuż za bulą stracił równowagę i spadł z dużej wysokości na bulę. 

  • Daniel-Andre Tande zaliczył upadek w skoku w trakcie serii próbnej. Startował jako 30. zawodnik
  • Norweg tuż za bulą stracił równowagę i upadł z dużej wysokości
  • Na miejscu konieczna była interwencja lekarzy i ratowników

Daniel-Andre Tande opuścił zeskok na noszach. Jak poinformował Mateusz Leleń z TVP Sport Norweg jest nieprzytomny. Skoczek został przewieziony do helikoptera i przetransportowany do szpitala. 

Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata przekazał, że stan Tandego jest stabilny. Skoczek został przetransportowany do Medical Center w Lublanie. - Musimy uzbroić się w cierpliwość - podkreślił Pertile. Kolejne informacje o stanie jego zdrowia zostaną przekazane w czwartek po południu.

Upadek Daniela Andre Tande mocno wstrząsnął całym światem skoków narciarskich. - Boże drogi, niech tylko wszystko będzie z nim w porządku - napisał Piotr Bąk, dziennikarz skijumping.pl.

"Ryczę totalnie, nie mam już ochoty oglądać skoków", "Nie mogę się skupić, trzęsę się i mi zimno. Wszystko musi się dobrze skończyć. Nie ma innej możliwości", "A ten dzień był naprawdę dobry. Cholernie się martwię o Daniela" - to tylko niektóre z komentarzy kibiców.

RadioZET.pl/TVP Sport/skijumping.pl/Twitter