Zamknij

Daniel Andre Tande może opuścić OIOM. Skoczek niebawem wróci do Norwegii

31.03.2021 13:08

Daniel Andre Tande opuści oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Lublanie i zostanie przeniesiony na oddział urazowy - informuje stacja NRK, powołując się na kierownika norweskiej drużyny narodowej w skokach narciarskich Clasa Brede Brathena. Niebawem rozpoczną się przygotowania do ransportu zawodnika ze Słowenii do ojczyzny.

Daniel Andre Tande opuści OIOM
fot. PAP/EPA
  • Daniel Andre Tande wraca do zdrowia po koszmarnym upadku na skoczni w Planicy
  • Stacja NRK poinformowała, że skoczek może już opuścić OIOM
  • Niedługo mają się rozpocząć rozmowy na temat przetransportowania 27-latka do ojczystej Norwegii

Daniel Andre Tande trafił do szpitala w Lublanie w miniony czwartek wskutek upadku, do którego doszło w serii próbnej na "mamuciej" skoczni w Planicy. Po wyjściu z progu Norweg stracił panowanie na lewą nartą i z dużej wysokości runął na bulę. W wyniku zdarzenia złamał obojczyk, miał przebite płuco i musiał być reanimowany na zeskoku. Lekarze w klinice wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Wybudzono go w poniedziałek.

Pierwsze słowa Tandego po odzyskaniu świadomości napawają optymizmem, gdyż 27-latek - jak wynika ze słów Clasa Brede Brathena - tryskał humorem. - Pierwsze, co mówił, to "nie pozbędziecie się mnie tak łatwo" - wyznał kierownik drużyny.

Daniel Andre Tande wraca do zdrowia

Kolejne dobre wieści na temat stanu zdrowia Daniela Andre Tande napłynęły w środę. Stacja NRK poinformowała, że skoczek może już opuścić OIOM. Zostanie przeniesiony na oddział urazowy, gdzie będzie dochodził do pełni sił. Niebawem mają rozpocząć się przymiarki do przetransportowania Norwega do kraju.

Daniel Andre Tande to były mistrz świata w lotach narciarskich z Oberstdorfu w 2018 roku. Na tej samej imprezie wraz z kolegami sięgnął po złoty krążek w rywalizacji drużynowej. Te same rezultaty Norwegowie osiągali na imprezach tej rangi w 2016 i 2020 roku. Na swoim koncie ma także 3. miejsca w Turnieju Czterech Skoczni 2016/2017 i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

RadioZET.pl/NRK