Daniel Andre Tande kontuzjowany. To dla niego koniec sezonu letniego

16.08.2019
Aktualizacja: 16.08.2019 19:14
Daniel Andre Tande kontuzjowany
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Daniel Andre Tande dołączył do długiej listy pechowców w reprezentacji Norwegii. Mistrz świata w lotach narciarskich doznał kontuzji kolana i nie będzie mógł dokończyć sezonu letniego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od początku lata Skandynawowie nie notują najlepszej passy. Jeszcze przed inauguracją Letniego Grand Prix w Wiśle Anders Fannemel zerwał więzadła krzyżowe, a następnie mistrzyni olimpijska Maren Lundby spadła ze skoczni w Lillehammer. W tym przypadku skończyło się na wstrząśnieniu mózgu i dużym strachu. Teraz do tego grona dołączył Daniel Andre Tande, który przez kontuzję musiał również przedwcześnie zakończyć zimowe zmagania.

- Kilkakrotnie przeskoczyłem rozmiar skoczni podczas treningu w Courchevel, po których zacząłem odczuwać ból. Miałem nadzieję, że kontuzja nie okaże się poważna. Na szczęście, przerwa będzie krótsza niż ostatnio. Odczułem ulgę - tłumaczy 25-latek. Do treningu powinien powrócić za 4-6 tygodni.

- To dobra wiadomość, że Daniel Andre nie doznał poważnych obrażeń. Teraz najważniejsze, aby zdążyć na sezon zimowy. Będzie musiał poświęcić cały swój czas na rehabilitację - przyznał trener Alexander Stoeckl.

Letnie Grand Prix 2019 w skokach narciarskich

Obecnie skoczkowie rywalizują w zawodach Letniego Grand Prix w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr Norwegowie przyjechali już bez Tandego, ale mogą liczyć na innych swoich reprezentantów. W treningach i w kwalifikacjach bardzo dobrze prezentowali się Johann Andre Forfang, Thomas Aasen Markeng i Marius Lindvik. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Do końca LGP pozostaną jeszcze cztery konkursy: dwa w Hakubie oraz po jednym w Hinzenbach i Klingenthal.
RadioZET.pl/skijumping.pl/KS